סובלימציה

מהתיאוריה הפסיכואנליטית של זיגמונד פרוינד, אנו לומדים שהפירוש למילה, סובלימציה, היא המילה, עידון.

אחד המנגנונים המהווים מנגנון הגנה בנפש האדם, הוא, הסובלימציה, שביאורה הוא, הפיכת כוחותיו השליליים של האדם, וכוחותיו האגרסיביים, לפעולה מקובלת חברתית ופעילות חיובית. בשונה ממנגנוני הגנה הנחשבים כפרימיטיביים, כגון: הכחשה, או הזדהות השלכתית, לדוגמא, מנגנון ההגנה הזה,(סובלימציה), נחשב למנגנון הגנה מאד מפותח. כש אנו כועסים וצועקים על מישהו, אנו אומרים מילים מעודנות יותר, ממה שבאמת מתחולל אצלנו בלב פנימה וזאת כדי לא להחריף את המצב, והרי עוד דוגמא מוחשית למנגנון סובלימציה שבקרבנו, וזה תהליך סובלימציה מודע, ואנו מתנהגים בהתאם לתת מודע שמפיק מנגנון סובלימציה שבגופנו.

אך מנגד יש בגופנו גם מנגנון סובלימציה, שאינו מודע, ואלו מנגנוני הסובלימציה, המעדנים דחפים שונים הקיימים בגופנו. אך אפשר לאחל לנו ולקרובנו, שיתברכו במנגנוני סובלימציה מפותחים וכך יהנו מהגנה ועידון במעשיהם ובהתנהגותם.

כיצד כל הנאמר לעיל, על סובלימציה, קשור לדפוס סובלימציה, סובלימציה מדפיסים על חומרים שונים שהם לא אורגניים, כמו, מצעים, לדוגמא, בסובלימציה משתמשים בצבעים שהופכים לגז בטמפרטורה גבוהה, וכך מתחברים לחומר בצורה הטובה ביותר, החומר שעליו הדפסנו בסובלימציה, חלק ביותר, כך שלא מרגישים בכלל את ההדפסה, וזה עמיד מאד למים, שריטות וזה היתרון הגדול של סובלימציה.

על אלומיניום מדפיסים בסובלימציה, ככה שלשילוט ושלטים משתמשים בדפוס סובלימציה.

סובלימציה זו שיטת הדפסה המתאימה לחומרים מסוימים, אי אפשר להדפיס בסובלימציה על כל חומר שרוצים, כי איכות ההדפסה לא תהיה יעילה. 

053-6111881