מוצרי סובלימציה

סובלימציה היא "המראה" קרי אידוי של חומר מוצק והפיכתו לגז, ללא שלב מעבר נוזלי. זהו למעשה תהליך של העברת גרפיקה בצבעים מלאים או תמונה לתוך מוצרים שמצופים בפולימר באיכות פוטו מדהימה ועמידה ביותר.

 

א.ו. מרכז הדפסות מתמחה בהדפסות סובלימציה עם ציוד מהמתקדם מסוגו בעולם עם מדפסות epson רחבות , מכבשי חום לחולצות, כוסות וכובעים, מגוון רחב מאוד של מוצרי סובלימציה.

 

לייצר מוצרי סובלימציה זהו תהליך העברה של גרפיקה בצבעים מלאים או תמונה לתוך מוצרים שמצופים בפולימר, תחילה יש לעצב במחשב גרפיקה/תמונה ואז מדפיסים בדיו סובלימציה על נייר פוטו איכותי ולאחר מכן לוקחים את הדף המודפס ומצמידים למוצר עליו רוצים להעביר את מה שהודפס.

 

ניתן להעביר את מה שהודפס על כל מוצר ורעיון בתנאי שהמוצר מצופה בפולימר, ההעברה נעשית באמצעות מכבש חום.

 

התוצאה היא הדפסה באיכות צילומית מעולה שבה הצבע הופך להיות חלק מהחומר ואינו מורגש במגע כלל ,ועמידותו לאורך זמן גבוהה במיוחד.

 

תהליך הדפסת הסובלימציה:

הדפסת הסובלימציה הדיגיטלית היא בת שני שלבים:

 

1. שלב ההדפסה: הדפסת מוצרי סובלימציה,  נעשית במדפסת הזרקת דיו, אשר לתוכה מזינים את צבע הסובלימציה. ההדפסה מתבצעת על נייר בעל תכונות מיוחדות.

 

2. שלב ההעברה: בשלב זה מניחים את הפלט שיצא מהמדפסת על גבי המדיה שברצוננו להדפיס. בתהליך של העברת חום הצבע עובר המראה, הופך לגז ומתחבר ברמה המולקולארית אל המדיה (החיבור המולקולארי נוצר בין הצבע לבין פולימרים). במוצרי סובלימציה הופך הצבע לחלק בלתי נפרד מהמולקולות של החומר, להבדיל מכל הליך הדפסה אחר בו הצבע הוא שכבה חיצונית.

הדפסה על עץ

 

משמעות הדבר היא שלא קיימת אפשרות "להרגיש" את ההדפסה. כך נוצרת עמידה גבוהה מאוד לשפשוף, שטיפה וסוגי בלאי שונים.

הדפסה ישירה על עץ

 

רקע היסטורי:

צבעי הסובלימציה מצויים בשימוש כבר למעלה ממאה שנה. השימוש בצבע החל עוד בטכנולוגיה של דפוס משי על נייר ולאחר מכן העברה בחום. שיטה זו יושמה בעיקר להדפסה על בדי טקסטיל (ריפוד וביגוד) וחומרים נוספים כדוגמת טפטים. כאשר החל להתפתח הדפוס הדיגיטלי, נמצאה הדרך להקטין את חלקיקי הצבע. כתוצאה מכך ניתן היה להזין את הצבע אל תוך מדפסת הזרקת דיו פשוטה ולהתחיל בהתפתחות מואצת. במקומות שונים בעולם החלו לפתח חומרים ומוצרים רבים שאפשר להדפיסם בסובלימציה.

 

עוד על: מוצרי סובלימציה

הדפסה על מוצרי פרסום | הדפסת מוצרי פרסום | הדפסה על עץ | הדפסה על זכוכית | סובלימציה | הדפסה דיגיטלית | דפוס סובלימציה

הדפסה על מוצרים, הדפסה על עץ, הדפסה על זכוכית, הדפסת סובלימציה
לוגוטק עושים הדפסת משי, הדפסה על עץ, הדפסה על כוסות, הדפסה על מוצרי פרסום
לוגוטק מבצעים הדפסה על עץ, הדפסה על מוצרים, דפוס סובלימציה, הדפסה על כוסות, הדפסה על כובעים

053-6111881